BLOG YAZISI ARAMA


Ana Kategori : GENEL BİLGİLER

Görüntülenme: 540

Yedi Top Çakra Seti Nasıl Kullanılır?

11.5.2020

Yedi top çakra seti, yedi farklı renkte yedi farklı küre doğal taş içeren bir tür kristal ızgaradır. Bu yedi doğal taşın her biri farklı çakra ile uyumludur. Çakraları uyarıp dengelemenin dışında şifa çalışmaları, hayallerinizi yaratmak için niyet çalışmaları, takılarınızı dokundurarak temizleyebilme ve feng shui dekorasyonu gibi kullanım alanları da vardır.


Heksagram ızgara gökyüzü ve yerin birliğini simgeler. Kristal ızgara olarak yedi top çakra seti evrenle iletişim halinde olmanıza da yardımcı olacaktır.

Ayrıca Izgarada kullanılan doğal taş kürelerin her biri oluştukları taşın özelliklerine göre ayrı ayrı da kullanılabilir.

ÇAKRALARLA ÇALIŞMA

Çakralarınızın sağlıklı olmadığından şüphe ediyorsanız bu yedi top çakra setini kullanabilirsiniz. Her bir çakraya denk gelen bu yedi doğaltaş küre sayesinde aynı anda birden fazla çakrayı uyarıp birbirine uyumlu hale getirebilir, enerji blokajlarını daha rahat temizleyebilirsiniz. Ayrıca çakralarınızı sağlıklı tutmak için yatak odanıza, evinizin salonuna ya da çalışma odanıza bu doğaltaş seti yerleştirebilirsiniz.

MEDİTASYON

Yedi top kristal ızgara meditasyon yaparken kullanmak için de mükemmel seçimdir. Çakraları uyumlu tutar ve sizin ve ortamın enerjisini meditatif hale getirir. Doğaltaş kürelere dokunarak meditasyon yapabileceğiniz gibi, bu küreleri çakralarınızın üzerine yerleştirerek de meditasyon yapabilirisiniz. Bu kristal ızgaranın meditasyon yaptığınız ortamda bulunması bile faydalı olacaktır.

FENG SHUİ’DE YEDİ TOP KRİSTAL IZGARA KULLANIMI

Yaşam enerjisiyle dolu olan bu kristal ızgara pozitif enerjileri çekip büyüterek nazar gibi negatif enerjilerden korunma sağlayacaktır. Feng shuiye göre belirlenmiş olan her yönde, her element alanında kullanılabilir. Kullanıldığı yöne göre işlev yapacak, ilgili yönün enerjisini arttıracaktır. Daha fazla bolluk için Güneydoğu, kariyer için kuzeydoğu yönü gibi.ETİKETLER

KRİSTAL IZGARA, FENG SHUI, 7 TOP ÇAKRA SETİ, ÇAKRALAR, MEDİTASYON, DOĞALTAŞLARIN KULLANIMI


ILGILI BLOG YAZILARI

Doğaltaş ve Kristalleri Programlama
DOĞAL TAŞ ve KRİSTALLERİ TEMİZLEME YOLLARI