BLOG YAZISI ARAMA


Ana Kategori : SODALİT

Görüntülenme: 1417

Sodalit Taşının Özellikleri

3.9.2020

Adını yunanca tuz (soda) ve taş (lito) kelimelerinden alan Sodalit, Tuz Taşı adıyla da bilinir. Ağırlıklı olarak mavi - beyaz renktedir. Gri, mor, turuncu, sarı gibi renkler de içerebilir.

Rengi ve enerjisi sayesinde nazar gibi negatif enerjilerden koruduğuna inanılır. Sakinleştirdiği ve düşünceleri berraklaştırdığı için depresyonu giderdiği ve konsantrasyonu arttırdığı düşünülür.


Eski çağlardan beri yaratıcılığı uyandırdığı düşünülerek sanatçılar tarafından kullanıldığı bilinmektedir.

Bir çok mavi kristal gibi bu taş da iletişimi kuvvetlendirir, çekingenliği giderir. Sakin ve rahat bir şekilde sözlü iletişim kurulabilmesine yardımcı olur. Bu özelliğinden dolayı topluluk içerisinde konuşma yapanlara önerilmektedir.

Psişik yeteneklerin geliştirilmesine ve sezgilerin kuvvetlenmesine yardım edecek bir enerjiye sahiptir. Gizli yaratıcılık yeteneklerini açığa çıkartır.

Meditasyon için kullanılabilecek taşlardan biridir. Daha medidatif hale gelmenize yardımcı olur. Yüksek benliğinizle bağlantı kurmayı kolaylaştırır. Topraklanma enerjisi sayesinde meditasyon ve her türlü psişik çalışmada yararlıdır. Grup halinde yapılan enerji çalışmalarında da amaç, eylem ve hedefleri bir arada tutmak için mükemmel bir enerji ortamı sağlar.

Feng Shui’de sodalit taşı su enerjisi taşımaktadır. Bir odanın veya evin kuzey köşesinde sodalit taşı bulundurabilirsiniz. Bu sayede yaşam alanlarındaki yoğun metal enerjisini dengeleyebilir, huzur verici bir enerji akışı sağlayabilirsiniz.

Kullanım amacı ve ortamına göre ortamda sodalit piramit ya da objeler bulundurabilir, sodalit tesbihler kullanabilir, sodalit taşı elinizde tutabilir ya da taş veya takı olarak üzerinizde bulundurabilirsiniz.

Boğaz ve Alın çakralarıyla güçlü bir uyum içerisindedir. Bu çakralarla yapılacak çalışmalarda oldukça faydalıdır. Çakralar arasında sağlıklı bir enerji akışı sağlar.

Yay burcunun taşlarından biridir.ETİKETLER

SODALİT, DOĞALTAŞLARIN ÖZELLİKLERİ, BOĞAZ ÇAKRASI, ALIN ÇAKRASI, YAY BURCU


ILGILI BLOG YAZILARI

Doğaltaş ve Kristalleri Programlama
DOĞAL TAŞ ve KRİSTALLERİ TEMİZLEME YOLLARI
Kristallerle 21 Günlük Niyet Çalışması
MERKÜR RETROSUNUN ETKİLERİNİ YUMUŞATMAK İÇİN KRİSTALLER