BLOG YAZISI ARAMA


Ana Kategori : PEMBE KUVARS

Görüntülenme: 2114

Pembe Kuvars Taşının Özellikleri

23.7.2020

Pembe, beyaz ve renksiz olarak bulunabilen pembe kuvars, aşk taşı olarak da ünlenmiştir. Renk tonuna göre çilek kuvars, gül kuvars gibi isimler de almaktadır. Eski zamanlarda gizli güçleri olduğuna inanılmış ve bu sebeple kullanılmıştır.


Kalp taşı ve aşk taşı olarak da bilinen pembe kuvars yüksek enerjili bir taştır. Aşkı, sevgiyi, romantizmi ve samimiyeti çekme konusunda oldukça etkilidir. Ayrıca aile ve arkadaşlar ile yakın bir bağ geliştirmeyi de destekler.

Kullanan kişinin çevresindeki negatif enerjiyi yok edip, pozitif enerjiyi toplar. Dünya, evren ve ruhsal alemle uyumlu olmayı sağlar. Meditasyon taşı olarak pembe kuvars şefkat titreşimlerine geçmeye, duygusal tıkanıklıkları açmaya ve daha yüksek frekanslarla iletişim kurmaya olanak sağlar.

Feng Shui’de pembe kuvars aşkı ve sevgiyi çekmek için, ilişkileri düzeltmek için kullanılır. Evin güneybatı bölgesinde, aşk ve evlilik alanında biblo ya da bir kase içerisinde gül kuvars kırıktaşlar koyarak kullanabilirsiniz. Aynı şekilde evin merkezinde ve yatak odasında da kullanılabilir. Feng Shui enerjisinden faydalanmak için takı olarak da kullanılabilir.

Boğa, Terazi ve Balık burçlarının taşlarındandır.

Karın, kalp, alın ve taç çakralarıyla ilintilidir. Tüm çakraları iyileştirip enerjilerini dengeler ve kalp ile uyumlu hale getirir.ETİKETLER

PEMBE KUVARS, DOĞALTAŞLARIN ÖZELLİKLERİ, KARIN ÇAKRASI, KALP ÇAKRASI, ALIN ÇAKRASI, TAÇ ÇAKRA, BOĞA BURCU, TERAZİ BURCU, BALIK BURCU


ILGILI BLOG YAZILARI

Doğaltaş ve Kristalleri Programlama
DOĞAL TAŞ ve KRİSTALLERİ TEMİZLEME YOLLARI
Kristallerle 21 Günlük Niyet Çalışması
SAKİNLEŞMENİZE YARDIMCI 5 DOĞALTAŞ
Siyah Oniks ile Birlikte Kullanılabilecek Doğaltaşlar
Aşk için Doğaltaşlar
Hedef Belirlemek ve Ulaşmak İçin 5 Doğaltaş
Arkadaşlık için 5 Doğaltaş
Yengeç Burcu Kristalleri