BLOG YAZISI ARAMA


Ana Kategori : HUZUR ve SÜKUNET

Görüntülenme: 2317

SAKİNLEŞMENİZE YARDIMCI 5 DOĞALTAŞ

8.5.2020

Günlük koşuşturmalar sizi bunalttı mı? Biraz sakinleşmeye mi ihtiyaç duyuyorsunuz? Huzur ve sakinlik sağladığına inanılan doğal taşları kullanmayı deneyebilirsiniz.

Pek çok insan kendisine iyi geldiğini düşünerek doğal taşlar taşıyor, takı olarak kullanıyor. Siz de kendinizi rahatlattığını düşündüğünüz doğal taşlardan takılar kullanabilir ya da bu taşlarla birlikte meditasyon yapabilirsiniz.


Bir çok farklı sakinleştirici doğal taş ve kristal vardır. Sezgilerinizle sizin için uygun olanı seçebilirsiniz.

AMETİST

Mor rengin farklı tonlarında, saydam ya da opak olabilen ametist sakinleştirici olarak bilinen doğal taşların başında gelir. Olumsuz duygulardan kurtulmaya yardımcı olur. Huzur, denge, refah ve bolluk hissettirir. Zihni sakinleştirdiğinden meditasyonlarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca sizi tüm negatif enerjilerden de koruyacaktır.

AKUAMARİN

Pek çok mavi doğal taş gibi akuamarin de sakinleştirir ve huzur verir. İyimserlik, neşe, sevgi ve şefkat hissettirir. Öfke, korku gibi duyguların yatışmasına yardımcı olur. Meditasyonlarınızda kullanabileceğiniz güçlü bir taş olan akuamarin sezgilerinizi de kuvvetlendirecektir.

FLORİT

Duygusal ve zihinsel dengeye kavuşmanıza yardım edebilecek taşlardan biri olan florit endişeden de kurtulmanıza yardımcı olabilir. Ortamın enerjisini temizleyen florit taşı meditasyon için sıkça tercih edilen taşlardan biridir. Kalp çakrası üzerinde de etkili olup geçmişinizin ağır enerjilerinden kurtulmanıza da yardım edecektir.

HEMATİT

Mükemmel bir topraklama ve dengeleme enerjisine sahip olan hematit bedenin topraklanmasına yardımcı olur. Bu sayede canlılık, neşe ve uyum hissetmenizi sağlar. Meditasyon sırasında güvenle kullanabilirsiniz.

PEMBE KUVARS

Aşk taşı, kalp taşı gibi isimlerle de bilinen pembe kuvars kullanan kişinin çevresine pozitif enerjileri toplar. Sevgi, şefkat ve samimiyeti yaşamınıza getirir. Çevrenizle ve kendinizle uyum içerinde olmanızı sağlar. Tüm çakraları dengeleyerek kalp ile uyumlu hale getirip duygusal yüklerden kurtulmanızı sağlayacaktır.ETİKETLER

HUZUR ve SÜKUNET, AMACA GÖRE DOĞALTAŞLAR, AMETİST, AKUAMARİN, FLORİT, HEMATİT, PEMBE KUVARS


ILGILI BLOG YAZILARI

Doğaltaş ve Kristalleri Programlama
DOĞAL TAŞ ve KRİSTALLERİ TEMİZLEME YOLLARI
Kristallerle 21 Günlük Niyet Çalışması
Florit Taşının Özellikleri
Ametist Taşının Özellikleri
Akuamarin Taşının Özellikleri
Hematit Taşının Özellikleri
YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN DOĞALTAŞ KULLANMANIN BASİT YOLLARI
Pembe Kuvars Taşının Özellikleri