BLOG YAZISI ARAMA


Ana Kategori : LAPİS LAZULİ

Görüntülenme: 1463

Lapis Lazuli Taşının Özellikleri

15.7.2020

Lacivert taşı, gece taşı, gerçek taşı ve gökyüzü taşı gibi isimlerle anılan lapis taşı mavi, morumsu mavi, yeşilimsi mavi gibi renklerde bulunabilir. Taşın üzerinde sarımsı ve beyazımsı lekeler bulunur. Dengeleyici taş olarak da bilinir.


Entelektüel yetenekleri geliştirmek için güçlü bir kristaldir.Bilgelik ve yargıyı güçlendirir, yeni fikirler üretilmesini sağlar. Zihni berraklaştırarak gerçeklerin ortaya çıkmasına yardımcı olur. İş hayatında kalıcı başarılar elde edilmesini sağlar.

Tarih boyunca tılsım ve şifa için kullanılmıştır. İyi şansı ve serveti de çekmesi için kullanılan taşlardan biridir. Bolluk, zenginlik, kariyer ve başarı için kullanılır.

Bastırılmış duyguların yarattığı tıkanıklıkları açarak kendini kabullenme ve huzura kavuşmaya yardımcı olur. Kendine güven hissi vererek utangaçlıktan kurtulmaya yardımcı olur.

Sezgileri güçlendirerek ve farkındalığı arttırarak ruhsal yükselişe ve aydınlanmaya yardımcı olur. Psişik saldırılardan korur. Lapis lazuli ile meditasyon yapıldığında vizyonlar almak ve geçmiş yaşamlarla bağlantı kurarak bilgi elde etmek kolaylaşır.

Birlikte yaratım ile hayalleri gerçeğe dönüştürmeye yarayan güçlü bir enerjiye sahiptir.

Boğa, Terazi, Yay ve Kova burçlarının taşlarındandır.

Alın ve gırtlak çakralarıyla ilintilidir. Üçüncü gözü uyararak bilincin yükselmesine, aydınlanmaya ve hayal gücü, duru görü gibi yeteneklerin artmasına yardım eder.ETİKETLER

LAPİS LAZULİ, DOĞALTAŞLARIN ÖZELLİKLERİ, ALIN ÇAKRASI, BOĞAZ ÇAKRASI, BOĞA BURCU, TERAZİ BURCU, YAY BURCU, KOVA BURCU


ILGILI BLOG YAZILARI

Doğaltaş ve Kristalleri Programlama
DOĞAL TAŞ ve KRİSTALLERİ TEMİZLEME YOLLARI
Kristallerle 21 Günlük Niyet Çalışması
Arkadaşlık için 5 Doğaltaş
MERKÜR RETROSUNUN ETKİLERİNİ YUMUŞATMAK İÇİN KRİSTALLER