BLOG YAZISI ARAMA


Ana Kategori : GENEL BİLGİLER

Görüntülenme: 2386

Sarkaçlar ve Kullanımı

30.6.2020

Sarkaçlar bilincinizdeki erişemediğiniz bilgileri elde edebilmek için kullanılan nesnelerdir. İnsanoğlunun kullandığı en eski sezgisel bilgi edinme yöntemlerinden biridir. Çağlar boyunca su, altın ve petrol bulmak için kullanılmışlardır. Ayrıca bedendeki rahatsız bölgeleri bulabilme, şifa verme, korunma, çakraları aktifleştirme ve temizleme, dengelenme, yüksek benliğe erişme gibi amaçlarla da kullanılırlar.


Kolye, kordon, zincir ucunda asılan bu nesneler kullanım amacına göre farklı malzemelerden yapılabilir ve farklı geometrilere sahiptirler.

Doğaltaşlardan yapılan sarkaçlar ihtiva ettikleri enerji sayesinde size daha güçlü yanıtlar verebilirler. Metal sarkaçlar genellikle pirinç, krom, kalay ve çelikten imal edilirler. Manyetik enerjilere güçlü yanıtlar vermektedirler. Ahşap sarkaçlar farklı türde ağaçlardan yapılmış olabilir. Enerjilere daha zayıf yanıtlar verebilirler.

Sarkaç için kristal seçerken rengine ya da özelliklerine göre seçebilirsiniz. Örneğin aşk hayatınızla ilgili sorularınızda pembe kuvars, spiritüel konularda çalışmak için ametist ya da emniyet ve korunma konuları için labradorit gibi. Bu konuda sizin hissettikleriniz de önemlidir. taşı seçerken iç sesinize de dikkat etmelisiniz. Farklı doğaltaşlardan ve farklı şekillerde sarkaçlar kullanabilirsiniz. Sadece düzenli olarak taşların temizliğinin yapılması önemlidir.

SARKAÇLARIN KULLANIMI

Sarkaç kullanmak ilahi rehberliğe erişmenin en basit yollarından biridir. Sarkacın kullanımı oldukça kolaydır, sadece gelen yanıtları anlamlandırmak için deneyim kazanmak gereklidir. Bunun için belirli bir ruhsal deneyime sahip olunmasına gerek yoktur. Genel titreşim yükseldikçe bu iletişim daha da kolaylaşmaktadır. Aynı şekilde sarkaçlar sizin emin olamadığınız, farkında olmadığınız, gizli kalmış duygu ve anılarınıza da ulaşmanıza yardımcı olabilirler. Nereye koyduğunuzu hatırlayamadığınız bir nesneyi bulmaya yardımcı olmak, endişelerinizin gerçek duygularınıza ulaşmanıza engel olduğu evlilik ya da çocuk sahibi olmak konusunda karar vermek gibi.

Sarkaçlarla çalışmak için uygun zamanı belirleyin. Yorgun, gergin ya da rahatsız hissediyorsanız bu iyi bir zaman değildir.

Bir sarkacı kullanmadan önce size verdiği yanıtların anlamlarını bilmeniz gerekmektedir: “evet”, “hayır”, “belki”, "bilmiyorum" gibi… Yanıtlarınızın etkilenmediğinden emin olmak için dirseğinizi bir masaya dayayabilirsiniz. Sarkacı baskın elinizde tutunuz ve yüksek sesle “Yüksek Benliğime Bağlan” deyiniz. Daha sonra sessizce sorunuzu sorunuz. Sarkacınızı ilk defa kullanıyorsanız önce ondan size “evet”, “hayır”, “belki” gibi cevaplarını göstermesini isteyebilirsiniz. Aldığınız yanıtlar daha sonra sarkacınızın sorularınıza vereceği cevapları anlamanızı sağlayacaktır. Eğer bir yanıt alamazsanız sarkaçla çalışmak için doğru zaman olmayabilir.

Sarkacınızın sizin bir uzantınız olarak düşünce ve önyargılarınızdan etkileneceğini unutmayın. Bu nedenle kullanmadan önce zihninizi sakinleştirmeye gayret edin.
ETİKETLER

SARKAÇLAR, DOĞALTAŞLARIN KULLANIMI


ILGILI BLOG YAZILARI

DOĞAL TAŞ ve KRİSTALLERİ TEMİZLEME YOLLARI