BLOG YAZISI ARAMA


Ana Kategori : AKİK

Görüntülenme: 5970

Akik Taşının Özellikleri

29.6.2020

Agat, Ölümsüz Taş, Yemen Taşı adlarıyla da bilinir. Kalsedon kuvarsının bir türü olan akik taşının farklı renk ve dokularda çok fazla çeşidi vardır.

Güçlü bir taş olan akik eski çağlardan beri olumsuz enerjilere, karabasan ve nazara karşı koruyucu olarak kullanılmıştır. Hz. Muhammed'in mühür yüzüğü de akik taşındandır.


Fiziksel, duygusal ve mental denge sağlar. Duygusal travmalardan kurtulmaya yardımcı olur.

Canlılık, cesaret, uyum ve iyimserlik hissi verir. Özgüveni arttırır ve Sosyalleşmeyi kolaylaştırır. Bu özellikleri nedeniyle topluluklar ile çalışan kişilerin ve işadamlarının kullanması önerilmektedir. Ayrıca iletişimi güçlendirir, özellikle ikili ilişkilerde kişilerin birbirini anlamasına yardımcı olur.

Yaratıcılığı geliştirdiğinden sanatçılar ve öğrenim gören kişiler için tavsiye edilmektedir.

Metafiziksel olarak stabilize edici ve kuvvetlendirici etkisi vardır. Negatif enerjileri dönüştürerek aurayı temizler.

Yosunlu bir görünüme sahip olan akik agat ya da yosunlu akik adıyla anılır. Ruhsal gelişime yardımcı olur ve koşulsuz sevgi hissettirir. Tarih boyunca mucizevi iyileştirme gücüne sahip olduğuna inanılmıştır. Doğayla yakın bağlantı kurmaya yardımcı olur. Toprak ve bitkilerle uğraşanların taşı olarak da bilinir. Doğum taşı olarak da bilinen yosunlu akiğin doğumun kolay geçmesine yardımcı olduğuna inanılır. Aynı zamanda servet taşı olarak da bilinir ki bereket ve zenginliği çektiğine inanılır.

Siyah ve beyaz renklerde olabilen ve Oniks olarak bilinen damarlı akik pozitif düşünceyi arttırır ve kaygıları giderir. Şans taşı olarak da bilinir.

Mavi akik ses kullanılarak yapılan terapiler için de yardımcı olarak kullanılır. Duygular ve tutum üzerinde uyarıcı, olumlu bir etkiye sahiptir. Canlılık ve cesaret verir.

Koç, Boğa, İkizler, Aslan, Başak ve Yay burçlarında doğanlar için kullanabilecekleri burç taşlarından biridir.

Kök, karın ve kalp çakralarıyla uyumludur. Bunun dışında rengininin uyumlu olduğu tüm çakralarda kullanılabilir. Ayrıca rengine bakmaksızın tüm çakralardaki tıkanıklıkları açmak için kullanılabilir.ETİKETLER

AKİK, DOĞALTAŞLARIN ÖZELLİKLERİ, KÖK ÇAKRA, KARIN ÇAKRASI, KALP ÇAKRASI, KOÇ BURCU, BOĞA BURCU, İKİZLER BURCU, ASLAN BURCU, BAŞAK BURCU, YAY BURCU


ILGILI BLOG YAZILARI

Doğaltaş ve Kristalleri Programlama
DOĞAL TAŞ ve KRİSTALLERİ TEMİZLEME YOLLARI
Kristallerle 21 Günlük Niyet Çalışması
Siyah Oniks ile Birlikte Kullanılabilecek Doğaltaşlar
Psişik Korunma için Doğaltaşlar Nasıl Kullanılır?
Hedef Belirlemek ve Ulaşmak İçin 5 Doğaltaş
Arkadaşlık için 5 Doğaltaş
BABALAR GÜNÜ İÇİN 7 SİYAH KRİSTAL
MERKÜR RETROSUNUN ETKİLERİNİ YUMUŞATMAK İÇİN KRİSTALLER