BLOG YAZISI ARAMA


Ana Kategori : AMETİST

Görüntülenme: 4768

Ametist Taşının Özellikleri

10.6.2020

Mor yakut ve mor Necef isimleriyle de anılan ametist kuvars ailesindendir. Mor rengin çeşitli tonlarında ve saydam veya opak olabilir.


Sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Denge, uyum, huzur ve barış sağlamak için kullanılır. Olumsuz duygulardan kurtulmaya yardımcı olur. Olumsuz duyguların dönüştürülmesini sağlar.

Refah ve bolluk için kullanılabilecek taşlardan biridir. Parasal sorunlar ile mücadele edilirken yararlı olacaktır.

Spiritüel olarak ametist, sezgi ve psişik güçleri arttırır. Ruhsal gelişime yardımcı olur. Zihni sakinleştirdiğinden meditasyon için mükemmeldir. Rüyaları berraklaştırır. Psişik saldırılara karşı koruyucudur. Şifacılar tarafından da iyileştirici olarak kullanılan bir taştır. Ayrıca mor renk maneviyatı ve ruhsallığı simgeler.

Bir rüya taşı olarak kullanılan ametist uyumaya yardımcı olmasının yanı sıra güzel ve berrak rüyalar görmek için kullanılır. Böyle bir rahatlama sağlamak amacıyla yastığınızın altına ametist taşı koyabilirsiniz.

Ortamdaki enerjiyi temizlemesi, negatif enerjileri püskürtüp pozitif enerji vermesi, denge ve huzur vermesi ve yaşam gücü getirmesi sebebiyle ev ve iş yerlerinde sıkça kullanılır. Ayrıca iş yelerinde bolluğu çekmek ve kapıdan yeni fırsatların girmesini sağlamak için de ametist küme yerleştirilebilir.

Güçlü bir şifa enerjisi taşır. Bu şifa ve koruma enerjisini vücudumuzda tutmanın en iyi yollarından biri de ametist takılardır. Aura alanından negatif enerjiyi temizlemek için uygun bir taştır.

Başak, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burcunun taşlarındandır.

Taç çakra ile ilintilidir. Üçüncü göz ve kalp çakranın açılmasında da etkilidir.ETİKETLER

AMETİST, DOĞALTAŞLARIN ÖZELLİKLERİ, TAÇ ÇAKRA, ALIN ÇAKRASI, KALP ÇAKRASI, BAŞAK BURCU, YAY BURCU, OĞLAK BURCU, KOVA BURCU, BALIK BURCU


ILGILI BLOG YAZILARI

Doğaltaş ve Kristalleri Programlama
DOĞAL TAŞ ve KRİSTALLERİ TEMİZLEME YOLLARI
Hedef Belirlemek ve Ulaşmak İçin 5 Doğaltaş
Aşk için Doğaltaşlar
Psişik Korunma için Doğaltaşlar Nasıl Kullanılır?
Siyah Oniks ile Birlikte Kullanılabilecek Doğaltaşlar
Kristallerle 21 Günlük Niyet Çalışması
Zenginlik ve Refah İçin 7 Doğaltaş
SAKİNLEŞMENİZE YARDIMCI 5 DOĞALTAŞ
YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN DOĞALTAŞ KULLANMANIN BASİT YOLLARI