BLOG YAZISI ARAMA


Ana Kategori : ONİKS

Görüntülenme: 1702

Oniks Taşının Özellikleri

6.6.2020

Akik’in bir alt türü olan oniks, şans taşı olarak da bilinir. Siyah, kahverengi, gri ve beyaz renklerde bulunur. Beyaz renkli bantlar içerebilir.


Mutluluk ve şans getirdiğine inanılır. Ayrıca evlilik hayatında mutluluğu da simgeler.

Başkalarının olumsuz düşünceleri ve etkilerine karşı iyi bir savunma için ev ve iş yerlerinde kullanılabilir. Kabus ve korkulardan kurtulmak için de kullanılabilir. Nazar gibi olumsuz enerjilerden korunma sağlayacaktır.

Feng Shui’de Oniks Taşı su enerjisi taşımaktadır. Kariyer ve yaşam yolu alanında denge sağlamak için kullanılır. Yenilenme ve yaşam enerjisi verir. Odanın, ofisin ya da evin kuzey alanında kullanılması tavsiye edilmektedir.


Oniks taşı taşıdığı topraklanma enerjisi sayesinde gezegen ile bağlantıyı kolaylaştırır. Sezgisel güçleri uyandırmak için mükemmel bir taştır. Ayrıca telekinetik yetenekleri de kuvvetlendirir. Meditasyon sırasında yüksek benlikle bağlantı kurmak için de mükemmel bir taştır. Kendi ruhunuzun derinliklerine erişmenize yardımcı olur. Psişik çalışmalar sırasında negatif etkilerden korunmayı ve dünya düzlemine bağlı kalmayı sağlar. Özellikle beyaz oniks akaşik okumalarda kullanılmak için ideal bir taştır.

Siyah oniks güvenlik ve korunma sağlarken, beyaz oniks ise yeni başlangıçlar ve denge sağlar. Dua, meditasyon ve ibadetlerde oniks tesbihler bulundurabilir ya da bir parça oniksi elinizde tutabilirsiniz. Korunma ve enerji için oniks takılar kullanabilirsiniz.

Aslan, Oğlak ve Kova burçlarının taşlarındandır.

Kök çakrayı uyararak fiziksel güç ve denge sağlanmasına yardımcı olur.ETİKETLER

ONİKS, DOĞALTAŞLARIN ÖZELLİKLERİ, KÖK ÇAKRA, ASLAN BURCU, OĞLAK BURCU, KOVA BURCU


ILGILI BLOG YAZILARI

Doğaltaş ve Kristalleri Programlama
DOĞAL TAŞ ve KRİSTALLERİ TEMİZLEME YOLLARI
Kristallerle 21 Günlük Niyet Çalışması
Siyah Oniks ile Birlikte Kullanılabilecek Doğaltaşlar
Psişik Korunma için Doğaltaşlar Nasıl Kullanılır?
Şans için Doğaltaşları Kullanmak
YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN DOĞALTAŞ KULLANMANIN BASİT YOLLARI
BABALAR GÜNÜ İÇİN 7 SİYAH KRİSTAL
JÜPİTER RETROSUNUN ETKİLERİNİ YUMUŞATMAK İÇİN KRİSTALLER