BLOG YAZISI ARAMA


Ana Kategori : AKUAMARİN

Görüntülenme: 1881

Akuamarin Taşının Özellikleri

4.6.2020

Akvamarin, sakin taş, kahin taşı, cesaret taşı, gök zümrüt adlarıyla da anılan akuamarin açık gök mavisi renginde, saydam veya yarısaydam bir taştır. Bereket ve uğur taşıdır. Sonsuz gençlik ve mutluluk taşı olarak da bilinir.


Eski zamanlardan beri deniz yolculuklarını kazalardan koruduğuna ve doğaüstü güçler sağladığına inanılır. Sümerler, Mısırlılar ve İbranilerce bu taş mutluluk ve sonsuz gençlik taşı olarak kabul edilirdi. Romalılarsa evliliklerde sevginin sürekliliğine yardımcı olacağına inanıyorlardı.

Utangaçlığı giderir. Özgüven ve cesaret verir. Konuşma korkusunu aşmaya ve akıcı konuşmaya yardımcı olması sebebiyle öğretmenler ve hitabet sanatıyla ilgilenenler için mükemmel bir taştır.

İyimserlik ve neşe verir. Aynı zamanda sakinleştirir ve huzur verir. Egoyu yatıştırır. Kurban rolü üstlenilmesine sebep olan duyguları serbest bırakabilmeyi sağlayarak, sevgi ve şefkat duygularını arttırır. Aşırı öfke ve korkudan kurtulmaya yardımcı olur.

Akuamarin taşı aşk hayatında farklı yaşam tarzlarına sahip iki kişinin uyum içerisinde yaşamasına yardımcı olur. Sevgi, bağlılık ve sadakati arttırır.

Sezgileri kuvvetlendirir. Zihni hızlandırır ve hızlı kararlar alınabilmesini sağlar.

Meditasyon ve paranormal yeteneklerin uyandırılması için kullanılabilecek güçlü taşlardan biridir. Geçmiş yaşam hatırlaması çalışmalarında kullanılabilir. Rehberlerle ve yüksek benliğinizle iletişimi kuvvetlendirir ve ilahi yardımın daha kolay alınabilmesini sağlar.

İkizler, Yengeç, Terazi, Akrep, Kova ve Balık burçlarının taşlarından biridir.

Kalp ve Boğaz çakrasıyla uyumludur. Boğaz çakrasının etkinleştirilmesi için güçlü bir taştır.ETİKETLER

AKUAMARİN, DOĞALTAŞLARIN ÖZELLİKLERİ, KALP ÇAKRASI, BOĞAZ ÇAKRASI, İKİZLER BURCU, YENGEÇ BURCU, TERAZİ BURCU, AKREP BURCU, KOVA BURCU, BALIK BURCU


ILGILI BLOG YAZILARI

Doğaltaş ve Kristalleri Programlama
DOĞAL TAŞ ve KRİSTALLERİ TEMİZLEME YOLLARI
Aşk için Doğaltaşlar
Şans için Doğaltaşları Kullanmak
Siyah Oniks ile Birlikte Kullanılabilecek Doğaltaşlar
Kristallerle 21 Günlük Niyet Çalışması
SAKİNLEŞMENİZE YARDIMCI 5 DOĞALTAŞ
YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN DOĞALTAŞ KULLANMANIN BASİT YOLLARI
MERKÜR RETROSUNUN ETKİLERİNİ YUMUŞATMAK İÇİN KRİSTALLER
Yengeç Burcu Kristalleri